בלוג אירועים

ארגון חתונה

כאשר מתכננים חתונה, אין דרך נכונה או לא נכונה. אך כן יש דרך פשוטה יותר, שתעזור לכם להפחית את רמות הלחץ ולוודא שתיהנו מהתהליך. 

המדריך שלנו מציע לכם את הדרך הפשוטה לארגן חתונה על ידי כך שמרכז לכם את המטלות העיקריות שתצטרכו להתמודד אתן. יכול להיות שבהתחלה תרגישו מעט מוצפים, אך עם הזמן, כאשר תסמנו וי ועוד וי, תראו שזאת לא משימה בלתי אפשרית. 

ככל שתתקדמו בשלבי הארגון השונים, המטלות הבאות יראו פחות מרתיעות וחתונת החלומות שלכם תתחיל לרקום עור וגידים. 

הגדירו תקציב (ודבקו בו!)

תקציב הוא אחד הדברים הראשונים שעליכם לחשוב עליהם בעת תכנון החתונה: עליכם לדעת כמה באפשרותכם להוציא. כדי לעשות זאת, שבו יחד ונהלו שיח פתוח הנוגע להתנהלות הכלכלית שלכם. בדקו כמה אתם יכולים להרשות לעצמכם לבזבז, האם יש מי מבני המשפחה שיתרום וכמה כסף תוכלו לשים בצד בחודשים הקרובים עבור החתונה שלכם. 

קחו בחשבון שהיום יש המון כלים מתקדמים שיכולים לעזור לכם להעריך ולתעד את ההוצאות שלכם, מה גם שיש המון דרכים לחסוך כסף ולהפיק את המרב מהתקציב שעומד לרשותכם. 

הכינו לוח השראה

עולם החתונות מאגד כל כך הרבה קונספטים, רעיונות, סגנונות וחלומות, עד שגם השמיים אינם הגבול. בעזרת לוח השראה תוכלו לצמצם את כל הקיים לכדי הקונספט המרכזי שתרצו ליום החתונה שלכם. 

אספו לעצמכם את כל הרעיונות שאתם אוהבים מבעוד מועד, סדרו אותם לעצמכם בלוח השראה בפינטרסט או על המחשב ובו העת, תכלו לחלוק את המידע הזה עם ספקי השירותים שלכם. 

מצאו את המקום המושלם להתחתן בו

לאחר שהגדרתם תקציב והתחלתם להבין מהו סגנון החתונה המועדף עליכם, תוכלו להתחיל לחשוב על בחירת אולם וגן אירועים. למקום שבו תבחרו להתחתן יש המון השפעה, הוא יקבע כיצד יראה הנוף סביב החופה, מה יהיה הלוקיישן, את התאריך של החתונה ואת מספר האורחים המקסימלי שתוכלו להזמין. לכן מציאת אולם וגן אירועים צריכה להיות בראש סדר העדיפויות שלכם בתכנון חתונה. 

לפני שאתם מתחילים בחיפוש, עליכם לתאם ציפיות כדי להבין מה בדיוק אתם מחפשים, ואיזה סוג של מקום יתאים לסגנון החתונה שאתם רוצים. 

פנו זמן לתהליך רישום לנישואין

בעיצומו של תכנון החתונה עליכם גם לפנות זמן כדי לפתוח תיק נישואין בלשכת הנישואין במועצה המקומית או האזורית. 

לפני שאתם מגיעים, מומלץ לברר טלפונית מה הדרישות לרישום הנישואין, שכן בלשכות שונות יש דרישות שונות. שימו לב – עליכם להירשם יחד כלומר שניכם צריכים להגיע. עשו זאת בהקדם האפשרי ולא מאוחר יותר מ- 45 ימים לפני מועד החתונה שלכם. 

רשם הנישואין ימלא את הפרטים שלכם, את מועד החופה וישבץ רב. שבוע לפני החופה תקבלו את הכתובה ותוכלו למסור אותה לרב שיקדש אתכם

הכינו את רשימת האורחים שלכם

לרוב הזוגות יש כבר מושג לגבי האורחים שירצו להזמין, אך כדאי להפוך את הנושא להרבה יותר מסודר כדי שאף אחד לא יישאר מאחור בטעות. 

כאן המקום להחליט אם ההזמנות כוללות ילדים, פלוס אחד לרווקים, עמיתים מהעבודה, בני דודים רחוקים, חברים של ההורים וכדומה. כשאתם כבר יודעים מה מגבלות החלל של אולם האירועים שלכם, וכמה תוכלו להשקיע בקייטרינג, יהיה לכם קל לדעת כמה אתם יכולים ורוצים להוציא על כל אחד מהאורחים ולסנן או להיפך, בהתאם. 

בחרו את ספקי החתונה שלכם

ספקי החתונה שלכם מכסים את הכל מהצלמים, דרך הקייטרינג ועד הפרחים. מומלץ שתכינו קודם כל רשימה של כל הספקים שתתכננו לשכור, שווה לבדוק עם אולם האירועים, בטוח יש להם רשימה של ספקים מומלצים כך שזו נקודת התחלה מצוינת. אבל אם תרצו משהו שונה, אתם יכולים להרחיב את החיפוש.

בין הספקים העיקריים שעליכם למצוא: צלמים, קייטרינג, פרחים, בר, מוצרי דפוס, מוסיקה ודי. ג'י, שיער ואיפור, הגברה, מולטי מדיה ומפיקי חתונה אם תרצו קצת עזרה. 

הגיע הזמן לשמלת הכלה ולחליפת החתן

אין ספק שזהו אחד הרגעים המרגשים ביותר בארגון חתונות. קחו בחשבון שתפירה או התאמה של שמלת כלה עשויה לקחת כמה חודשים, לכן התחילו עם החיפושים בלי לחץ זמן, כדי למצוא את שמלת החלומות. 

לפני שיוצאים לחיפושים מומלץ לקבל השראה על מנת להחליט מהו סגנון השמלה המועדף, וכדאי לקחת את סגנון החתונה בחשבון. לאחר שהשמלה נמצאה אפשר לבחור את חליפת החתן כדי שתתאים לאותו הסגנון.

הכינו לוח זמנים ליום החתונה

כדאי מאוד שתצרו לוח זמנים מסודר ליום החתונה. לוח זמנים צריך לכלול את הזמנים שתרצו שהספקים יגיעו, השעה שבה תתקיים החופה, את השעה שבני המשפחה יגיעו, את הזמן שתיפגשו עם הצלם כדי לצלם את תמונות החתונה, מתי יוגש האוכל או הקינוחים וכדומה. 

לוח זמנים מסודר יעזור לכל הספקים להתנהל לפי הציפיות, אך מעבר לכך הוא גם יעזור לכם להבטיח שלא שכחתם דבר.

שלחו הזמנות 

בטוח כבר סיפרתם לכל הקרובים אליכם שאתם מתחתנים ומה התאריך, אבל עכשיו הגיע הזמן להפוך את יום החתונה לרשמי. 

כדאי לשלוח הזמנות לחתונה כשלושה חודשים עד חצי שנה לפני היום הגדול, והזמנות SAVE THE DATE ברגע שסגרתם עם האולם, כדי להכריז על החתונה שלכם ולוודא שכולם יהיו מסונכרנים עם התאריך. 

כמובן שאף פעם לא מוקדם מדי לבחור עיצוב מסוגנן להזמנה שאתם רוצים. 

סדרו את מקומות הישיבה

מומלץ לבקש מהאורחים לאשר הגעה. המון זוגות בוחרים באפשרות מעקב דיגיטלית אשר תמנע מהם לרדוף אחרי האורחים. 

ברגע שאתם יודעים כמה אורחים מגיעים תוכלו להתחיל עם סידורי השולחנות שלכם. מטלה זו אולי נראית מעט מרתיעה אבל היום יש כלים שיוכלו לעזור לכם גם בזה. בעיקרון עדיף להושיב בני משפחה עם בני משפחה וחברים עם חברים. 

אם יש לכם אורחים שזקוקים להרבה יותר נגישות, שימו לב שאתם מושיבים אותם במקומות הנכונים. 

הפיניש הסופי

עכשיו, אחרי שדאגתם כבר כמעט להכל, הגיע הזמן לחשוב על הפרטים הקטנים. הכינו פלייליסט של שירים שאתם אוהבים כדי לתת לדי. ג'יי, אם תרצו לקרוא משהו אישי בטקס החופה הקדישו זמן לכתוב אותו, ואם נשאר לכם תקציב אולי תרצו להשקיע אותו במתנות לאורחים או בכל הדברים הקטנים שיעשו הבדל גדול. 

טיפים מועילים לארגון החתונה שלכם

  • בחרו את מסגרת הזמן שמתאימה לכם – אתם לא חייבים לפעול תחת לחץ או למהר. יש לכם את כל הזמן שבעולם כדי להתחתן ולתכנן את יום החתונה שלכם. 
  • זכרו, אתם צוות – חשוב מאוד שבני הזוג יפעלו כצוות, ידאגו לתקשר ושלא כל עול הארגון ייפול על בן אדם אחד. אתם גם יכולים להאציל סמכויות על בני משפחה וחברים. 
  • בחרו ספקים שאתם מרגישים נוח איתם – על הספקים שעובדים אתכם להיות בראש שלכם ולראות את החזון שלכם. לכן הקשיבו גם לאינטואיציה. 
  • התייעצו עם זוגות נשואים – שאלו זוגות נשואים שאתם מכירים מה עבד עבורם ומה לא. בסופו של יום, אין חכם כבעל ניסיון. 
  • קראו כל חוזה לפני שאתם חותמים עליו – קראו ביקורות על הספקים, התעניינו במדיניות הביטולים וקבלו מושג לגבי אמצעי התשלום. עדיך שתבדקו מאשר שתצטערו.
  • עבדו בצורה מסודרת – הכינו לעצמכם גיליון אלקטרוני ועקבו אחר עלויות והוצאות. שימו לב שאתם רושמים הכל ומתייגים גם קבלות. 
  • קחו חופש – קחו לעצמכם חופש בשבוע שלפני החתונה, כדי להספיק לארגן הכל וגם כדי לבלות זמן איכות מרגיע ומהנה עם בני הזוג שלכם. אינכם צריכים להגיע ליום החתונה לחוצים!

ולבסוף – בואו להתחתן אצלנו בגרייס! גרייס זהו אולם וגן אירועים אורבני במרכז הארץ עם המון המלצות, שנים של ניסיון ושירות אישי ברמה הכי גבוהה. אנו נדאג לכל מה שאתם צריכים כבר מהפגישה הראשונה!

מוזמנים לשתף:

WhatsApp chat

צרו איתנו קשר

להתחתן בחורף - להרגיש באביב
חתונת החלומות שלכם ממש כאן, רק 7 דקות מתל אביב
יותר משתלם, יותר רומנטי והרבה יותר ממה שחלמתם
ציינו את המילים: "חתונת חורף חלומית" ותנו לנו לדאוג לשאר