בלוג אירועים

מתי אסור להתחתן? התאריכים בהם לא תוכלו לקיים חתונה

כאשר בוחרים תאריך לחתונה צריך לקחת בחשבון כמה וכמה גורמים, החל בעונה שבה תרצו להתחתן, דרך היום בשבוע שמועדף עליכם ועד מסגרת התקציב שלכם או אירועים וציוני דרך משפחתיים שעלולים להגביל אתכם. 
מעבר לכך, ישנם גם תאריכים שבהם אי אפשר להתחתן על פי ההלכה היהודית, כמו גם כאלו שבהם לא מומלץ להתחתן, ועל כך נרחיב.

באילו תאריכים אי אפשר להתחתן על פי ההלכה? 

ישנם כמה וכמה תאריכים שבהם לא ניתן להתחתן, במידה ואתם רוצים לבחור רב להינשא כדת משה וישראל

בשבתות, בחגים ובחול המועד:

  • ראש השנה
  • יום כיפור
  • סוכות, חוה"מ סוכות ושמחת תורה
  • פסח, חוה"מ פסח וחג שני
  • שבועות

לא מקדשים ועורכים טקסי נישואין בשבתות, בחגים ובחול המועד. ערבי חג דומים לערב שבת במהותן ובקדושתם ומכאן המניעה, ובחול המועד לא נוהגים להתחתן חתונה יהודית דתית כדי שלא לערב שמחה בשמחה. 

בספירת העומר

ספירת העומר חלה מהיום הראשון של חול המועד פסח ונמשכת עד לחג השבועות (ט"ו בניסן ועד כ"ט באייר) ולא עורכים במהלכה טקס נישואין, למעט בתאריכים הבאים, ובהתאם למוצאו של החתן (יש הבדלים בין אשכנזים לספרדים).

  • ראש
  • חודש אייר
  • ל"ג בעומר
  • י"ט באייר 

בתקופת בין המצרים

תקופת בין המצרים חלה בין התאריכים י"ז בתמוז ועד ט' באב והיא מציינת ימי אבל על חורבן בית המקדש. המחמירים לא יקיימו חתונה לאורך כל שלושת השבועות של בין המצרים, בעוד שהמקלים יקפידו שלא לקיים שמחות ואירועים רק בשבוע של ט' באב. 

כמו כן, ישנם כאלו שנמצאים בין המקלים למחמירים ומכירים בתשעת הימים שקודמים לט' באב כימי אבל, ולכן נוהגים שלא לקיים שמחות ואירועים בין התאריכים א' עד ט' באב. 

בימי צום

ימי צום ותענית אסתר אלו מועדים שמציינים אירועי אבל או אירועים היסטוריים קשים של העם היהודי ולכן מטבע הדברים לא מקיימים שמחות במהלכם.

חופה מעוצבת עם פרחים גרייס ראשלצ

תאריכים שלא מומלץ להתחתן בהם, אך אין איסור

ישנם שני תאריכים נוספים שבהם לא חל איסור, למרות שלרוב הם חלים בתקופה של ספירת העומר, עם זאת, לא מומלץ להתחתן במהלכם והם – יום הזיכרון לחללי צה"ל ויום השואה והגבורה.

כמו כן, בכל שנה ישנם לא מעט תאריכים שיכולים להאפיל את החתונה שלכם ולכן כדאי לשים אליהם לב, כמו למשל המונדיאל, גמר ליגת האלופות, אירוויזיון, סופר קלאסיקו, אולימפיאדה וגם אם יש הופעה של להקה בינלאומית או זמר מפורסם שמגיעים לארץ באופן חד פעמית, כדאי מאוד להימנע מלקבוע תאריך לחתונה ביום ההופעה.

זה אולי נשמע מלחיץ, אבל מלבד כל התאריכים "האסורים", יש גם לא מעט תאריכים שפנויים ליום החתונה שלכם, לרבות תאריכים מיוחדים להתחתן בהם. עכשיו כשאתם יודעים את כל הפרטים, כל שנותר לכם הוא להחליט על התאריך המתאים!

מוזמנים לשתף:

WhatsApp chat

צרו איתנו קשר

להתחתן בחורף - להרגיש באביב
חתונת החלומות שלכם ממש כאן, רק 7 דקות מתל אביב
יותר משתלם, יותר רומנטי והרבה יותר ממה שחלמתם
ציינו את המילים: "חתונת חורף חלומית" ותנו לנו לדאוג לשאר