בלוג אירועים

חתונה רפורמית

בחרתם להינשא בחתונה רפורמית? אנחנו בגרייס מזמינים אתכם באהבה לערוך את טקס הנישואין הייחודי שלכם אצלנו. נשמח להיות שותפים להפקה ולתכנון חתונת החלומות שלכם.

בעשור האחרון, זה לא חריג למצוא זוגות שבוחרים לא להינשא בחתונה דתית הלכתית ומחפשים דרך אחרת לחגוג את האהבה שלהם. אחת הדרכים הנפוצות היא טקס נישואין רפורמי. על פי רוב, חתונה רפורמית נערכת על ידי רב או רבה ששייכים לזרם הרפורמי בישראל ויש לה מאפיינים ליברליים יותר בהשוואה לחתונה הדתית האורתודוכסית. אם זו הבחירה שלכם, אנחנו נשמח ללוות אתכם לכל אורך הדרך, להפוך את החלום שלכם למציאות ואת היום המיוחד שלכם לכמה שיותר מרגש, מושקע ואיכותי – כמו שאתם מדמיינים אותו וחולמים שיהיה.

חשוב לדעת על חתונה רפורמית

הזרם הרפורמי נחשב להרבה יותר פלורליסטי ומחמיר פחות מהזרם האורתודוכסי. בתכנון חתונה, הדבר בא לידי ביטוי בקיום טקס שכולל מאפיינים דתיים מסורתיים, אך באופן שוויוני והרבה יותר פתוח וגמיש, מאשר הטקס הדתי שאנחנו מכירים. עם זאת, חשוב לציין שגם לתנועה הרפורמית יש מגבלות שונות. אחת מהן היא, למשל, היעדר הסמכות של התנועה הרפורמית להשיא זוגות שדתם מעורבת. בנוסף, זוגות שמבקשים להינשא בחתונה רפורמית צריכים לקחת בחשבון שהמדינה לא מכירה בזוגות שנישאו בחתונה כזו כנשואים ולכן יש לשלב את הטקס עם נישואים אזרחיים.

חתונה רפורמית בגרייס

המאפיינים של טקס רפורמי לעומת טקס דתי

הטקס הרפורמי מתאים בעיקר לזוגות שרוצים לשמור על הצביון המסורתי של החתונה ובד בבד, להפוך אותו לשוויוני וליברלי יותר. כך, למשל, הנישואין נערכים על ידי רב או רבה, שני בני הזוג יכולים לקדש האחד את השני, הזוגות יכולים לנסח את הכתובה בלי אזכור של כסף או קניין, ובכלל הזוגות יכולים לבחור מה לכתוב ולנסח בכתובה, ועוד. בכל מקרה בו רוצים לקיים חתונה רפורמית, מומלץ לשבת עם הרב או הרבה כבר בשלבי התכנון הראשוניים ולסכם איתם איך רוצים שהטקס ייראה. אחרי שיש הבנה, זה הזמן לפנות אלינו בגרייס כדי שאנחנו נוודא שהחזון שלכם יבוא על מימושו ושהחתונה תתנהל בדיוק כפי שאתם רוצים.

יש לנו המון רעיונות לטקס החתונה הרפורמי שלכם

יום החתונה מספר את סיפור האהבה המיוחד שלכם והחופה תהיה הסמל לבית שתקימו, לכן כל מה שקורה תחת לחופה, לרבות העיצוב שלה, צריך להיות בעל משמעות. וזה בדיוק מה שקורה בחתונה רפורמית. כדי שתוכלו להפוך את טקס החופה לשלכם, אנו ממליצים לכם קודם כל לשאול את עצמכם את השאלות הבאות:

 • מי יעמוד אתכם תחת החופה?
 • האם החופה תעמוד באופן עצמאי או שחברים יחזיקו אותה?
 • איך תרצו להיכנס לחופה? (בליווי הורים, יד ביד וכדומה)
 • כיצד תשתו את היין?
 • כיצד תקדשו אחד את השנייה? (באמצעות טבעת או בדרך אחרת)
 • מה תאמרו זה לזו תחת החופה?
 • מה תרצו שיהיה כתוב בכתובה?
 • האם תברכו את הברכות המסורתיות? ומי יברך אותן?
 • האם תוסיפו ברכות אישיות? ומי יקריא אותן?
 • מה תאמרו לפני שבירת הכוס? 
 • מי ישבור את הכוס? (אחד מכם או שניכם?)
 • ועוד…

המסע המיוחד שלכם כזוג נשוי מתחיל אצלנו ולכן חשוב לנו ללוות אתכם לכל אורך הדרך ולהבטיח שהתוצאה הסופית תספר את הסיפור המיוחד שלכם. בין אם יש לכם המון רעיונות, ובין אם אתם רוצים להתלבט או להתייעץ, אנו כאן עבורכם ונשמח לחשוב יחד אתכם מהי הדרך הנכונה לתכנן ולעצב את טקס החתונה שלכם.

​ככל שתהיו ספציפיים יותר לגבי הרצונות שלכם, כך תוכלו להביא לידי ביטוי את הקול המיוחד שלכם. בכל מקרה, הניסיון הרב שלנו בתכנון חתונות מכל סוג, מאפשר לנו להציע לכם כמה הצעות מיוחדות שישתלבו עם הרעיונות היצירתיים שלכם. 

חתונה רפורמית בגן אירועים אורבני וקסום

כדי שהאווירה השוויונית והליברלית של הטקס תבוא לכדי ביטוי בכל המובנים של האירוע, צריך לבחור במקום שמעלה על נס ערכים של אהבה לכל אדם באשר הוא. רק מקום שמקבל את כולם ללא שיפוט ואבחנה יכול לשתף פעולה ממקום של אהבה ולחבור יחד אתכם בצורה הטובה ביותר כדי להפיק את האירוע המיוחד שאתם מייחלים לעצמכם. כשיש אירוע מיוחד ולא שגרתי על הפרק, מוטב למצוא אולם שהעיצוב שלו עולה על כל הציפיות, כי רק במקום כזה תוכלו לערוך אירוע מיוחד במינו ולהוציא לפועל את כל החלומות שלכם.

חתונה רפורמית בגרייס

האושר שלנו הוא לקחת חלק ביום המיוחד שלכם

תכנון אירוע מיוחד כמו חתונה דורש היערכות מוקדמת, תכנון מעמיק, היכרות עם בני הזוג והרצונות שלהם ועוד. תהליך מיוחד זה תמיד גורם לנו להתקרב לזוגות, להרגיש חלק מהמשפחה וכך גם להגשים את החזון שלכם בצורה מדויקת יותר. אם יש לכם רעיון מיוחד שתרצו לממש ביום הגדול שלכם, אנחנו יותר מנשמח ליישם אותו עבורכם. אם אתם רוצים לעשות אירוע רפורמי וזקוקים לעזרה עם התמונה הגדולה או הפרטים הקטנים (שעושים את כל ההבדל), יש לנו רק משפט אחד להגיד לכם: בדיוק בשביל זה הקמנו את גרייס.

חתונה רפורמית? בשביל זה אנחנו כאן. צרו איתנו קשר, בואו לקפה, ונעזור לכם לתכנן ולממש את אירוע החלומות שלכם.

מוזמנים לשתף:

WhatsApp chat

צרו איתנו קשר

אוקטובר - נובמבר 2024 בגרייס
חתונת החלומות שלכם ממש כאן, רק 7 דקות מתל אביב
פגישה אחת שלאחריה כבר תשלחו את ה SAVE THE DATE
מחכים לכם בגרייס - רומנטיקה אורבנית