בלוג אירועים

חתונה אזרחית ונישואים אזרחיים

אנחנו בגרייס מאמינים שחתונה היא אירוע אוהב, שמח וכיפי. זה לא משנה או משתנה בהתאם למי מתחתן, עם מי, ובמסגרת איזה טקס. לכן אנחנו מזמינים אתכם לערוך את אירוע החלומות שלכם אצלנו. אנחנו מתרגשים בחדש מכל זוג וחתונה שבוחרים לעשות תחת קורת הגג שלנו.

אם בעבר, היו אלו בעיקר זוגות שלא יכלו להינשא בחתונה דתית שבחרו באפשרות החלופית של חתונה אזרחית או נישואים אזרחיים בארץ, כיום זו אפשרות שהופכת לפופולרית יותר ויותר, במיוחד אצל זוגות צעירים. נישואים אזרחיים בישראל כוללים טקס אישי יותר ופורמלי פחות, והרבה זוגות בוחרים לשלב בו את הקונספט המיוחד והאישי שלהם. כך הם למעשה מביאים לידי ביטוי את הדרך בה הם מאמינים שחתונה צריכה להתנהל. מדובר באירוע מאוד מיוחד, מרגש ולעיתים אף שונה מכל מה שמכירים. לכם, שמחפשים אולם או גן אירועים עם צוות שיזרום עם הרעיונות המקוריים שלכם ויביא אותם למימוש בצורה הנפלאה ביותר, אנחנו שמחים לבשר – הגעתם למקום הנכון.

מה אומרת חתונה אזרחית?

רגע לפני שמתחילים עם החגיגות, רצוי ללכת שניה להגדרות של מה אומרים נישואים אזרחיים או חתונה אזרחית. על פי ויקיפדיה, חתונה אזרחית מוגדרת כנישואין שמעמדם הפורמלי ניתן על ידי רשות אזרחית ולאו דווקא על ידי מוסד דתי. במדינות מערביות רבות, אפשר לרשום זוגות כנשואים במרשם האוכלוסין גם מבלי שערכו טקס דתי, כל עוד הם עומדים בתנאים שהמדינה מציבה. במדינות אחרות, ביניהן ישראל, רישום הזוג כנשוי מותנה בכך שהנישואים נערכו בטקס דתי או לחילופין שהנישואין נערכו במדינה אחרת, כמו קפריסין, למשל, והזוג מוכר שם כנשוי.

חתונה אזרחית בגרייס

למי מתאימה חתונה אזרחית או נישואים אזרחיים?

כיום חתונה אזרחית מתאימה לכל מי שרוצה בה, כולל זוגות שלא רוצים או יכולים להינשא בטקס דתי. כך, למשל, זוגות שמגיעים מדתות שונות, כהן וגרושה, אנשים שמוגדרים על ידי הרבנות כממזרים – כל אלו לא יכולים להתחתן בארץ במסגרת הרבנות. אבל הם לא היחידים. זוגות רבים לא מעוניינים להתחתן דרך הרבנות. זוגות אלו יכולים להינשא במדינות שונות בחו"ל, תוך ציות לחוקים של אותן מדינות בתחום זה ולהביא איתם לישראל את תעודת הנישואין ולהירשם בעזרתה במרשם האוכלוסין כזוג נשוי. כל זאת, כמובן, מתקיים במקביל למסיבה, חגיגה וכל טקס סמלי שהזוג מעוניין לעשות.

ההבדלים בין חתונה דתית לאזרחית – על קצה המזלג

חתונה אזרחית בארץ אפשר לחגוג בכל קונספט שעולה על דעתכם. נישואים אזרחיים יכולים בהחלט לכלול חופה, את הטקס יכול לערוך חבר קרוב או בן משפחה, אפשר להחליט ששני בני הזוג ישברו את הכוס ולא רק החתן, אפשר בכלל לוותר על החופה ולעשות רק מסיבה, או לממש כל רעיון אחר שיש לכם. כל זאת לעומת החתונה הדתית, בה החופה נערכת על ידי רב מוכר והזוג בא בברית הנישואין תחת חופה וקידושין. במרכז הטקס של החתונה הדתית, הגבר מעניק לאישה טבעת, מקדש אותה במשפט: "הרי את מקודשת לי בטבעת זו כדת משה וישראל" ובתום הטקס החתן שובר כוס, זכר לחורבן בית המקדש.

חתונה אזרחית בגרייס

מה השלבים לתכנון חתונה אזרחית?

בעוד שחתונה מסורתית מאוד קבועה מראש, וכוללת תמיד את אותן הברכות ואת אותו הטקס, חתונה אזרחית פותחת דלת לעולם שלם של אפשרויות, ובעיקר היא מביאה לידי ביטוי את הייחוד שלכם כזוג. כאשר אינכם מוגבלים, אתם יכולים לתכנן ולהפיק כל טקס חתונה שעולה על דעתכם. 

מצד אחד זה נפלא, ובאמת שאין גבול לרעיונות שתוכלו ליישם, מצד שני, המרחב הפתוח יכול גם להלחיץ, כי מרוב אפשרויות יכול להיות שיהיה לכם קשה להתמקד ולהבין מה אתם רוצים. זו בדיוק הסיבה שאנו מעמידים לרשותכם צוות של מארגני חתונות מומחים, שיעזור לכם להתמקד בעיקר כדי ליצור יום חתונה מיוחד שמספר את הסיפור שלכם. 

אז איך מתחילים? הצעד הראשון יהיה להחליט מהו סוג הטקס שאתם רוצים. שאלו את עצמכם אם תרצו טקס שדומה לטקס המסורתי, או שתרצו ללכת לקצה השני, ולחדש עם קונספט שונה לחלוטין. שלב אחר שלב, אנו נעזור לכם לגבש את תמונת החתונה החלומית שלכם, להבין מה הטקס יכלול ולהביא את כל הרעיונות הייחודים לידי ביטוי.

חתונה אזרחית בגרייס

בין אם בחתונה אזרחית, נישואים אזרחיים או בכל דרך בה תבחרו להתחתן, בגרייס יש לכם את כל המקום להביע את עצמכם. טקס נישואין באשר הוא, לא משנה באיזה צורה, צבע, גובה ומין – הוא מעמד מרגש של אהבה ואנחנו נשמח להיות שותפים לכל דרך בה תבחרו לציין ולחגוג את האהבה שלכם. אנחנו בגרייס מזמינים אתכם לקיים את טקס הנישואין המיוחד שלכם בגן האורבני והקסום שלנו וליהנות מחגיגה מושלמת שעונה על כל הרצונות והחלומות שלכם.

הצוות של גרייס מלא באהבה לכל הזוגות באשר הם וכאן כדי לקדם כל סוג של חתונה, אזרחית או דתית. אז בין אם אתם רוצים חופה בחתונה שלכם, או שאתם רחוקים שנות אור מחתונה דתית, אצלנו בגרייס תמצאו שותפים אמיתיים ומלאים שיהפכו את היום שלכם למיוחד ומשמעותי כמו שראוי לכם.

מוזמנים לשתף:

WhatsApp chat

צרו איתנו קשר

אוקטובר - נובמבר 2024 בגרייס
חתונת החלומות שלכם ממש כאן, רק 7 דקות מתל אביב
פגישה אחת שלאחריה כבר תשלחו את ה SAVE THE DATE
מחכים לכם בגרייס - רומנטיקה אורבנית