שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

טקס חתונה אלטרנטיבי

כולנו מכירים את הדרך המסורתית להתחתן, אולם מהי הדרך האלטרנטיבית? האם היא מתאימה לכם? ואילו אפשרויות קיימות? אם אתם בדיוק בדרך לבדוק את האופציות שלכם, הגעתם למקום הנכון.

טקס החתונה המסורתי מלווה אותנו כבר מימים ימימה, הוא אפילו מוזכר בתנ"ך. אולם למרות זאת הטקס המסורתי כולל מאפיינים דתיים, משלב שפה עתיקה שלא כולם מבינים ומנהגים אליהם לא כולם מתחברים. מה גם שטקס מסורתי מערב את הרבנות בחיי הנישואין, עובדה שלא מתאימה לכל הזוגות בעידן הנוכחי. כאשר הקונספט הקיים לא מתאים, זה הזמן לחשוב על חלופות בדוגמת חתונה אלטרנטיבית.

מהי חתונה אלטרנטיבית?

כשמה כן היא, חתונה אלטרנטיבית מספקת אלטרנטיבה למה שקיים. כלומר אם עד לא מזמן חתונה דתית הייתה האלטרנטיבה היחידה כשהיא כוללת מבנה ידוע ומוכתב מראש, כיום אין כך הדבר ובפני זוגות ישנן אלטרנטיבות שונות ומגוונות. הם יכולים לעצב את יום חתונתם בדמותם, לשלב בו תכנים מתוך עולמם, לשמור על מאפיינים אהובים ולוותר על כאלו אשר אליהם לא מתחברים, לשנות את לוחות הזמנים ואף לוותר על הרב בטקס החופשה והקידושין. למעשה טקס חתונה אלטרנטיבי נותן מענה לזוגות אשר אינם רוצים או לא יכולים להינשא כדת משה וישראל.

החתונה של בני וערן

מה האפשרויות שעומדות לרשותכם?

אם ברצונכם לקיים טקס חתונה אלטרנטיבי יש לכם כמה אפשרויות, אלו כמה מהן:

  • חתונה רפורמית – נישואין אלו נערכים על ידי התנועה ליהדות מתקדמת שבין היתר דואגת לשוויון בין המינים. הטקס בעל צביון יהודי דתי אולם בחתונה רפורמית משיאים גם זוגות מעורבים, זוגות חד מיניים ועוד.
  • חתונה אזרחית – במידה ואינכם רוצים קשר בין יום החתונה לבין הדת היהודית תוכלו לערוך טקס חילוני או אף לבחור בחתונה אזרחית. כדי לערוך חתונה זו עליכם לטוס למקומות שמאפשרים נישואין אזרחיים ואז להגיע לארץ ולערוך מסיבה (אם תרצו). בטקס שלכם תוכלו לקבוע את הלך הרוח שבו יתנהלו הדברים – כראות עיניכם.
  • חתונה הפוכה – בין אם בחרתם בחתונה דתית ובין אם בחילונית או רפורמית, יש לכם אלטרנטיבה גם בדרך שבה אתם בוחרים לנהל את הטקס. כך למשל אם ברצונכם להתחיל ישר עם החופה ולוותר על קבלת הפנים, או לערוך קודם כ ארוחה ורק אז להתפנות לטקס הנישואין, תוכלו לעשות זאת.

מה עוד חשוב לדעת? שאנחנו כאן עבורכם

כדי לצקת אל יום החתונה את האופי המיוחד שלכם ולהפוך את האירוע לכמה שיותר חלומי, עליכם לבחור במקום המתאים לחתונה אלטרנטיבית. גרייס הוא גן אירועים אורבני המשלב בין שני עולמות שונים תחת קורת גג אחת ועל כן מציע קסם ייחודי שאין במקומות אחרים בארץ. מלבד העובדה שאנו יכולים לייעץ לכם ולסייע לכם לשלב תוכן איכותי ביום החתונה שלכם, אנו מספיק גמישים כדי לזרום אתכם ומספיק מקצועיים כדי להוציא את הכל לפועל ברמת דיוק מושלמת ותוך הקשבה לכל הצרכים שלכם.

גרייס מחכה לכם! אנו מאפשרים לכם לקחת את השליטה לידיים שלכם ולתכנן טקס חתונה אלטרנטיבי אשר מציג ומייצג את האופי שלכם.

החתונה של בני וערן