שיתוף ב facebook
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email
שיתוף ב print

חגיגת בר מצווה - טו דו ליסט

חגיגת בר המצווה היא ציון דרך מרגש עבור כל ילד וילד. לכן אין זה מפתיע שהחלום הוא לערוך מסיבה מושלמת הכוללת את בני המשפחה והחברים הקרובים. כדי להפיק אירוע יוצא מגדר הרגיל, ריכזנו עבורכם את כל השלבים בדרך לחגיגה חלומית.

 • חשיבה על קונספט מרכזי – אחד הטרנדים הכי שיקיים בתחום האירועים הוא מסיבות נושא. לכן מומלץ כי תחשבו על קונספט מרכזי ותבנו את האירוע סביבו. תהליך זה יכול להקל עליכם ולמקד את המחשבה שלכם בעת שלבי התכנון והעיצוב.

 • הגדרת תקציב – התקציב אשר עומד לרשותכם יכול להשפיע על משתנים רבים ולהגדיר את אופיו של האירוע. כמו כן התקציב יקבע מהו גבול היכולת שלכם, באילו פרמטרים כדאי לכם להשקיע, היכן יהיה עליכם לחסוך ועוד.

 • קביעת תאריך – השלב הבא בתכנון הוא קביעת תאריך. על התאריך שלא רק להתאים למוזמנים אלא גם להיות סמלי עבורכם ועבור חתן בר המצווה. בין אם בתאריך יום ההולדת הלועזי, בין אם בתאריך העברי ובין אם בכל מועד סמלי אחר, וודאו שלתאריך הנבחר תהיה משמעות כלשהי.

 • מציאת אולם אירועים – אולם האירועים בו תבחרו מהווה סוגיה חשובה. בשונה מאירועים אחרים אירוע בר מצווה יכלול גם אוכלוסייה צעירה ולכן חשוב שעיצובו יתאים להלך הרוח הכללי. כמו כן בעת בחירת האולם יש לקחת בחשבון את המובן מאליו ולבחון את השירותים הניתנים החל בנגישות וחניה, דרך ההגברה והתאורה ועד האווירה הכללית.

 • מציאת קורא בתורה – חגיגת בר המצווה כוללת היבטים שונים ומלבד מסיבה באולם בל נשכח שהילד הופך לנער וכתוצאה מכך עליו לעלות לתורה במקביל. לכן יש גם למצוא קורא בתורה על מנת שינהל את הטקס הדתי. מלבד קורא בתורה יש להיערך עם בית כנסת, כיבוד, סוכריות ועוד.

 • עיצוב האולם – עיצוב האולם ישפיע במידה משמעותית על האווירה בו לכן יש לוודא כי העיצוב לטעמכם ומייצג את הקונספט אותו בחרתם לבר המצווה. במידה ולא, בדקו האם תוכלו לשלב שינויים מעוצבים משלכם כדי ליצור את האווירה הרצויה. טקסטיל, פרחים, תמונות של חתן בר המצווה כל אלו ועוד יכולים לתרום וליצור את האווירה אותה אתם מנסים להשיג.
חגיגת בר מצווה
ליה ואבירן. צילום: ברקת אסכולני
 • עיצוב והדפסת הזמנות – ההזמנות מקדימות את האירוע ותפקידן ליצור את הרושם הראשוני. הן אמצעי התקשורת הראשון עם האורחים ועליהן לרמוז למה עליהם לצפות, מה אופיו של האירוע, מהו קוד הלבוש הרצוי ועוד. ישנם סוגים שונים של הזמנות שניתן לבחור ואם רוצים להוסיף טוויסט ייחודי, ניתן לבחור הזמנות בעיצוב אישי.

 • תיאום ספקים – הצלחת האירוע תלויה לא פעם גם בסוג הספקים עמם משתפים פעולה. די ג'יי, צלם, מגנטים, כל אלו ועוד הנם חשובים ויש להקפיד שאתם מבצעים בחירה חכמה. לעיתים מומלץ לבדוק מול חברות הפקה האם הן מציעות מעין עסקת חבילה, דיל משתלם של כל הספקים במחיר מציאה.

 • תפריט וקייטרינג – בר מצווה זו מסיבה אשר כוללת מוזמנים צעירים רבים. לכן אפשר לשחק עם הרעיון ולהיות כמה שיותר יצירתיים וייחודיים הן בעת התכנון והעיצוב והן בעת בניית התפריט. במקום קייטרינג רגיל, ניתן להזמין דוכני מזון אטרקטיביים אשר יציעו מבחר גדול של מטעמים מותאמים.

 • שילוב אטרקציות לילדים ולמבוגרים – עמדות מולטי מדיה, שולחנות משחק, מתנפחים, מציאות מדומה, כל אלו ועוד הן אטרקציות אותן אפשר לשלב באירוע ולהעלות אותו ברמה. ישנן אטרקציות אשר מתאימות הן לילדים והן למבוגרים ומהן כולם, ללא יוצא מן הכלל, יכולים להפיק הנאה.

 • מופע מרכזי – כיום זה מאוד מקובל לחגוג בר מצווה עם מופע מרכזי של אמן מוערך. אפשר שיהיה זה זמר מוכר, אפשר שיהיה זה סטנדאפיסט מצליח אשר מתקשר עם עולם הילדים ואפשר שיהיה זה כל מופע אחר שנראה לכם ראוי ומתאים.

 • רכישת בגדים – דבר נוסף אותו יש לעשות לפני ציון האירוע הוא לרכוש בגדים חגיגיים. על אף ולמרות שחליפה היא הנוהל, אפשר להתפשר על בגד מעוצב אך יותר אופנתי תוך הקפדה על נוחות מקסימלית ועל התאמה מלאה לעולמם הדינמי של נערים צעירים.